Nadaj niepowtarzalnych barw świętom Bożego Narodzenia

Któż z nas nie lubi świąt Bożego Narodzenia? To wyjątkowy czas dla rodziny, w tym oczywiście dla dzieci. Warto zawczasu pomyśleć o aktywnościach na te przemiłe chwile, które składają się nie tylko z siedzenia przy stole. Można całą rodziną udać się na spacer, obejrzeć razem film, zagrać w gry lub… wspólnie kolorować! Ostatnia propozycja była właśnie kolejnym zadaniem z przedszkolnego kalendarza adwentowego ;)

Motywy świąteczne są zawsze mile widziane nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych. Te wszystkie świąteczne gadżety jak skarpetki, biżuteria, obrazki itd. kolorowanki! Można podsunąć je dzieciom na długo przez świętami, by przygotowały się do tego niezwykłego czasu.

Dlaczego jeszcze warto pokolorować świąteczne arkusze z bałwankami, gwiazdami, choinką i innymi tego typu motywami? To proste!

Kolorowanki świąteczne są jednym słowem doskonałym sposobem na zapewnienie dzieciom kreatywnej zabawy, która będzie tym lepsza, że swoją tematyką nawiązuje do tego szczególnego okresu w roku.

Nie możemy przy tym nie wspomnieć o tym, jak wiele korzyści płynie z kolorowania obrazków (nie tylko tych świątecznych). Najmłodsze dzieci uczą się nazywać różne kształty, zwierzęta, rośliny i znajdujące się na rysunkach przedmioty, a równocześnie są w stanie poznać panujące w naszym kraju tradycje świąteczne.

Co więcej, podczas kolorowania rysunków dzieci ćwiczą swoje rączki i prawidłowy chwyt artykułów piśmienniczych, co okaże się pomocne, szczególnie w pierwszym etapie edukacji. Takie ćwiczenie motoryki małej, tj. pracy dłoni i palców, niesie ze sobą wiele korzyści zarówno dla tych najmłodszych dzieci, jak i dla starszych, które już rozpoczęły swoją edukację.

Starsze dzieci, podczas kolorowania świątecznych obrazków będą stale stymulowały swoją wyobraźnię, a przy tym, uczyły się dokładności, cierpliwości i staranności, które szczególnie w pierwszym okresie edukacji są wystawione na ciężką próbę. Skupiając się na starannym pokolorowaniu świątecznych obrazków, które później będą zdobiły mieszkanie, dzieci trenują swoją koncentrację, a czas spędzony na wspólnym kolorowaniu na pewno na długo zapadnie im w pamięci.

Aby wprowadzić całą rodzinę w magiczny, świąteczny nastrój, należy zadbać o wspólne spędzanie czasu. To właśnie chwile w towarzystwie bliskich nam osób pozwalają poczuć, że Boże Narodzenie to coś więcej, niż tylko święta. Wykorzystaj dni wolne od pracy i szkoły, by spędzić jeszcze więcej czasu ze swoimi bliskimi.

Zatrzymaj się, chociaż na chwilę i znajdź czas na wspólne celebrowanie świąt. Oderwij się od codziennego zgiełku z kolorowankami świątecznymi do druku. Twoje dzieci z pewnością będą szczęśliwe, że w całym tym zamieszaniu, znajdziesz chwilę, na spędzenie czasu tylko z nimi. Pamiętaj, że najlepsza wspólna zabawa to taka, która poza rozrywką, przynosi również wartości edukacyjne.

Kolorowanki święta do druku to doskonałe zajęcie nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych. Co ważne, mogą być drukowane na domowej drukarce, przez co jest to świetny sposób na znalezienie szybkiej zabawy dla dzieci i dorosłych, która będzie miała miejsce w domowym zaciszu.

Dzieci mogą w ten sposób malować swoje wymarzone prezenty, bądź inne motywy, związane z takimi wydarzeniami jak cicha noc, choinki, które są świetnym rozwiązaniem do pokolorowania.

Stopniowe wypełnianie białych pól obrazka odpowiednimi kolorami znane jest ze swoich właściwości antystresowych, a szczególnie pod koniec roku, mocno odczuwamy zmęczenie przytłaczającymi nas obowiązkami.

Daj sobie chwilę wytchnienia, podczas wspólnej, przyjemnej zabawy. Pamiętaj, że również w czasie wzmożonych przygotowań do świąt, warto znaleźć, chociaż chwilę wytchnienia.

Tylko wtedy, gdy będziecie odpowiednio zrelaksowani, będziecie w stanie w pełni oddać się magii świąt i poczuć, jakbyście również i wy ponownie mieli kilka lat.

Tym, co jest najpiękniejsze w świątecznych kolorowankach do druku, jest fakt, że ogranicza Was wyłącznie wasza wyobraźnia.

Nie trzymajcie się sztywnych schematów. Spójrzcie, jak kreatywne są Wasze dzieci, które nie upierają się przy tradycyjnych kolorach. Pamiętajcie, że Wasze prace mają być najpiękniejsze tylko dla Was.

Aby na świątecznych obrazkach działo się jeszcze więcej, możecie zdecydować się na połączenie technik plastycznych. Wyjdźcie poza schemat i oprócz tradycyjnych kredek, wykorzystajcie farby, plastelinę oraz brokatowe kleje.

Tak wykonane prace z pewnością będą zwracały uwagę i zachwycały swoją kreatywnością. Dodatkowo możesz wykorzystać kolorowe bibuły, a ze zwykłej waty wykonać śnieg. Zdziwisz się, jak wiele możliwości wiąże się z wypełnianiem prostej kolorowanki do druku.

Nie ograniczaj się tylko do świątecznych filmów i seriali. Postaw na wspólne spędzanie czasu wolnego podczas kolorowania