Dzień znaczka pocztowego
Światowy Dzień Poczty, zwane też Dniem Znaczka Pocztowego jest oficjalnym świętem wszystkich pracowników poczty na całym świece. Jego celem jest promowanie wiedzy na temat znaczenia usług pocztowych dla ludzi i przedsiębiorstw. Światowy Dzień Poczty (Dzień Znaczka Pocztowego) obchodzone jest w dniu 9 października każdego roku. Datę tę wybrano ze względu na historyczne wydarzenie, jakim było powołanie Światowego (Powszechnego) Związku Pocztowego, jednej z najstarszych organizacji międzynarodowych, w dniu 9 października 1874 roku, na mocy podpisanego w Brnie Traktatu Bereńskiego.
Dzień Poczty obchodzony jest w wielu krajach na świecie i na wiele sposobów. Dzień ten wykorzystywany bywa do promowania nowych usług pocztowych i wręczania nagród i wyróżnień pracownikom poczty. Z okazji Święta Poczty odbywać mogą się wystawy filatelistyczne, dni otwarte w urzędach pocztowych oraz wydarzenia artystyczne i kulturalne.
W Polsce od 1956 w Światowy Dzień Poczty obchodzony jest Dzień Znaczka i wydawane są okolicznościowe znaczki pocztowe. Na pierwszych znaczkach okolicznościowych z okazji Dnia Znaczka pojawiły się podobizny kompozytorów, Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta.
W naszym kraju obchodzony jest też Dzień Poczty Polskiej. Jego obchody przypadają na dzień 18 października, na pamiątkę ustanowienia w tym dniu Poczty Królewskiej przez króla Zygmunta II Augusta w 1558 roku.
Stokrotki najpierw dowiedziały się jak prawidłowo zaadresować listy, przesyłki, co powinno znaleźć się na kopercie, co można kupić na poczcie, kto to jest adresat, kto to jest nadawca, czym są pocztówki, widokówki, co zrobić, aby list dotarł, co to jest skrzynka pocztowa, co można tam wrzucić. Korzystając z okazji wysłaliśmy kartki adresowane do róźnych przedszkoli "Niezapominajek", a także do Domów Dziecka.