Utrwalamy przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa - spotkanie z komendantem Straży Miejskiej
W dniu 12 czerwca dzieci z grup "Rumianki", "Biedronki" i "Motylki" wzięły udział w spotkaniu i zajęciach profilaktycznych z komendantem Straży Miejskiej w Kutnie - panem Ryszardem Wilanowskim. Tematem spotkania było utrwalanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz pieszych na ulicach, chodnikach i ścieżkach rowerowych. Dzieci wykonywały ćwiczenia symulacyjne - przechodzenie przez jezdnię, przejazd na hulajnodze, zachowanie przed przejściem dla pieszych. Pan komendant Straży Miejskiej uczulił również przedszkolaki na konieczność zachowania czujności i ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, a także w przypadku spotkania z groźnym zwierzęciem. Spotkanie z pewnością przyczyniło się do zwiększenia świadomości dzieci w zakresie bezpieczeństwa i dbania o prawidłowe zachowanie w przestrzeni publicznej.
